Duże Rodziny Razem- przeżyjmy to jeszcze raz odc. 1 Mosina


20 maja 2019 r.

Od roku Zarząd Oddziału Wielkopolskiego realizuje cykl spotkań pod wszystko mówiącą nazwą Duże Rodziny Razem. Rok to dobry moment na podsumowanie. Zapraszamy wszystkich do prześledzenia z nami tego czasu spotkanie po spotkaniu.

 

Zacznijmy od Mosiny. Mosina była pierwszą gminą, która otworzyła przed nami swoje przyjacielskie wrota. Zaczęliśmy od spotkania z burmistrzem Mosiny p. Przemysławem Mielochem w mosińskim ratuszu. Na spotkaniu wyraził swoje zadowolenie w związku z naszą inicjatywą. Bardzo cieszył się, że będzie miał partnera społecznego w postaci Koła Związku. Był żywo zainteresowany wsparciem działań Związku na terenie swojej Gminy.

Na wszystkich etapach przygotowań mogliśmy liczyć na aktywny udział Marcina i Anety Tobysów- wieloletnich członków Związku, zamieszkałych w Mosinie. To właśnie w salach wykładowych należącej do nich Szkoły Języków Obcych Leader School odbyło się spotkanie.

Przed spotkaniem panowało spore napięcie. Każdy się zastanawiał, czy frekwencja dopisze, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. I udało się. Pogoda była piękna. Rodzice tłumnie przybyli na spotkanie. Dzieci świetnie się bawiły na zorganizowanych przez Rodzinę Tobysów zajęciach. Byli też goście honorowi, w tym Burmistrz Mosiny i pracownicy Gminni. Ze spotkania pojawiła się relacja w Teleskopie w TVP3 Poznań. Spotkanie zakończyło się pełnym sukcesem, czyli powstało w naszym oddziale nowe Koło. Marcin Tobys, jako główny prowodyr został obdarzony zaufaniem i wybrany przez mosinian Przewodniczącym Koła. W rozmowie z Marcinem dowiedziałem się, że w Kole jest bardzo wiele zaangażowanych osób. Tylko z tego Koła na Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie zgłosiło się 10 rodzin.

Cykl spotkań Duże Rodziny Razem jest współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter