Nasza publicystyka


Zapraszamy naszych członków do przesyłania tekstów, felietonów, artykułów na adres: dariusz.kubaczyk@3plus.pl. Interesujące nas tematy wypowiedzi to: Karta Dużej Rodziny, Duże Rodziny i pokrewne. Każdy tekst po uzyskaniu akceptacji zostanie opublikowany. Czas żebyśmy to my pisali o nas!

O bogaczach z 500+

29 kwietnia 2019 r.

Z internetów: Sędzia nie wyżyje za 10.000zł, pracownik służb PRL za 3.000zł, a rodzinom to się w głowach poprzewracało jak dostali 500zł. Ten żart zamieszczam na początku na prośbę mojej żony, ale jednak po jego przełknięciu w ustach pozostaje gorzki posmak...

Dajmy biednym rodzinom 50 gr

3 marca 2019 r.

Kiedy pytam przedsiębiorców o to czy uznają Kartę Dużej Rodziny często spotykam się ze zdziwieniem, czasem nawet z pewnym współczuciem. Czasami dopytuję, czy może nie zechcieliby wprowadzić do swojej oferty rabatu na KDR. Jeśli akurat rozmawiam z właścicielem danego przedsiębiorstwa zwykle padają pytania, a co to jest i po co to komu? No więc mówię co wiem, przekazuje kontakt do negocjatora KDR ze strony Związku Dużych Rodzin, proszę też o numer właściciela, żeby przekazać negocjatorowi. Ogólnie spotykam się z dość dobrym przyjęciem, aż pada standardowe podsumowujące rozmowę zdanie:

Nie mam czasu na stowarzyszenia!

Często, kiedy rozmawiam z kimś na temat przystąpienia do Związku Dużych Rodzin spotykam się ze stwierdzeniem: „nie mam czasu”. Wtedy zastanawiam się, czy właśnie brak czasu nie jest spowodowany tym, że nie jesteśmy w żadnym stowarzyszeniu. Zauważmy, że nasz brak czasu często nie wynika z obiektywnych przesłanek, a z obowiązków, które są na nas nakładane. A są nakładane, ponieważ nie było nikogo, kto by wytłumaczył np. Burmistrzowi, że nie ma żadnego powodu, żeby wnioski o Kartę Dużej Rodziny składać w dwóch miejscach, w dwóch terminach, bo rodzinom wielodzietnym kradnie to cenny czas. Właśnie takie drobne ułatwienia mogą bardzo poprawić jakość życia. Tak naprawdę są to bardzo często rzeczy łatwe do wprowadzenia, pod warunkiem, że ktoś o tym powie i ktoś się o to upomni.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter