Duże Rodziny Razem- przeżyjmy to jeszcze raz odc. 2 Wolsztyn


21 maja 2019 r.

Od roku Zarząd Oddziału Wielkopolskiego realizuje cykl spotkań pod wszystko mówiącą nazwą Duże Rodziny Razem. Rok to dobry moment na podsumowanie. Zapraszamy wszystkich do prześledzenia z nami tego czasu spotkanie po spotkaniu.

 

Drugim przystankiem Dużych Rodzin Razem było „Miasto Pod Parą”- czyli Wolsztyn. Co prawda było to drugie spotkanie, ale szykowane równolegle z Mosiną. Tutaj również rozpoczęliśmy od spotkania w wolsztyńskim ratuszu z przedstawicielami lokalnych władz. Byli to Pani Beata Ślebioda- Sekretarz Gminy i Burmistrz Wolsztyna Pan Wojciech Lis. Rozmowy odbywały się w bardzo dobrej atmosferze. Ze strony Gminy zostaliśmy zapewnieniu o wsparciu naszych działań.

W Wolsztynie kolejnym nieformalnym już etapem przygotowań było zapisanie się do Związku Rodziny Marii i Damiana Szlinków. To właśnie ta rodzina, wraz z rodziną Karoliny i Dariusza Kubaczyków najmocniej przyczyniła się do sukcesu spotkania w Wolsztynie.

Z powodu bardzo dobrego terminu spotkania i poczynienia już szeregu przygotowań Wolsztyn postanowił zaprosić do siebie działaczy z całej Polski. Spotkanie Duże Rodziny Razem połączyliśmy ze Spotkaniem Oddziałów i Kół. To zapewniło dużą frekwencję i obecność Członków Zarządu Centralnego Związku. Organizacja jednak całego spotkania to jednak wyzwanie i dużo rzeczy mogło się wydarzyć. Jednym słowem, bez stresu się nie obyło. 

Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem. Dzieci odwiedzili m.in. Inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego z Leszna. Dorośli w tym czasie korzystali z bogatego planu wykładów. Spotkanie zostało zakończone zwiedzaniem Parowozowni Wolsztyn. Przewodnikiem po Parowozowni był wielki pasjonata i członek Klubu Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni Pan Wojciech Lis- Burmistrz Wolsztyna. A czy spotkanie przyniosło zamierzony cel? Owszem. Zawiązało się Koło Związku, które spotyka się regularnie co miesiąc. Pisze obszerne pisma do władz i wyraźnie zaznacza swoją obecność w gminie.

 

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter