Duże Rodziny Razem- przeżyjmy to jeszcze raz odc. 3 Gniezno


22 maja 2019 r.

Od roku Zarząd Oddziału Wielkopolskiego realizuje cykl spotkań pod wszystko mówiącą nazwą Duże Rodziny Razem. Rok to dobry moment na podsumowanie. Zapraszamy wszystkich do prześledzenia z nami tego czasu spotkanie po spotkaniu.

 Jeszcze w 2018r., pod koniec listopada Duże Rodziny Razem ruszyły do Gniezna.

Gniezno posiadało już Koło Związku, ale z powodów organizacyjnych mieszkańcy Gminy wiejskiej Gniezno też postanowili zawiązać Koło. Spotkanie zostało zorganizowanej w bardzo nowoczesnej, nowo powstałej i pięknie wyglądającej Sali Wiejskiej w Mnichowie. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. Po drugie bardzo zaskoczyła nas frekwencja na spotkaniu. Przyszło bardzo wiele osób zainteresowanych tematem wielodzietności.

Ponieważ był to okres tuż po wyborach samorządowych w naszym kraju, na spotkanie z nami przyszła nowo wybrana Pani wójt- Maria Suplicka. Po spotkaniu poprosiła nas o dodatkowe materiały i uszczegółowienie niektórych informacji. Była zaskoczona wieloma rzeczami, które usłyszała na spotkaniu po raz pierwszy. Nasza konferencja pomogła jej spojrzeć na duże rodziny na nowo, w innym świetle.

Najwięcej pracy w powstanie Koła włożyła nasza oddziałowa koleżanka Kamilla Węcka-Nijak, wraz ze swoim wspaniałym mężem Januszem. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością również członkowie naszej Komisji Rewizyjnej. Na spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się bardzo wielu ciekawych rzeczy. Trochę pomogły nam one w wychowaniu i ograniczeniu dostępu do telefonów komórkowych dla naszych dzieci. Trochę mogliśmy się dowiedzieć jak polskie 500+ wypada na tle polityki natalnej światowej. Nasze dzieci również otrzymały poważne wykłady i świetną zabawę pod okiem doświadczonych opiekunów.

No i jeszcze tradycyjnie należałoby zapytać o efekt spotkania. Otóż udało się zawiązać Koło w Gminie Wiejskiej Gniezno. Przewodniczącą została wybrana Kamilla. Wygląda na to, że nie tylko Miasto Gniezno, ale i otaczające je Gminy są bardzo przyjaznym miejscem do życia, dla Dużych Rodzin.

 

 

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter