Duże Rodziny Razem- przeżyjmy to jeszcze raz odc. 5 Nowy Tomyśl


24 maja 2019 r.

Od roku Zarząd Oddziału Wielkopolskiego realizuje cykl spotkań pod wszystko mówiącą nazwą Duże Rodziny Razem. Rok to dobry moment na podsumowanie. Zapraszamy wszystkich do prześledzenia z nami tego czasu spotkanie po spotkaniu.

Jeszcze nie opadł kurz po zamieszaniu jakie zrobiliśmy w Swarzędzu, a już zorganizowane zostało kolejne spotkanie, tym razem znów na zachód od Poznania, w mieście wikliny i chmielu, czyli w Nowym Tomyślu. Zaciągnęli nas tam Katarzyna i Marcin Szkudlarscy. Wspominałem już o nich pisząc o Swarzędzu, ponieważ to właśnie tam przyjechali się doszkalać, jako przyszli gospodarze spotkania. Jest to rodzina, pochodząca z Nowego Tomyśla, która była już na kilku Zjazdach Dużych Rodzin.

W Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie z Burmistrzem Panem Włodzimierzem Hibnerem. Na Duże Rodziny Razem nie mógł dotrzeć, co nas zasmuciło, ale za to jednym z prelegentów został pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Mateusz Jandy- opowiadał on o założeniach do programu Nowotomyskiej Karty Dużej Rodziny. Spotkanie było świetną okazją do wymiany doświadczeń w gronie wielodzietnych. Nasze spotkania zyskały na tyle dużą sławę, że przybyły również dwie rodziny z Dolnego Śląska. Dzieci miały zapewnioną opiekę, mogły się wybiegać, a także odwiedzili je dzielni strażacy. Spotkanie było bardzo budujące. Wszyscy wracali zadowoleni, co widać na zdjęciach.

Bezpośrednio po konferencji odbyło się spotkanie wyborcze Nowotomyskiego Koła. Przewodniczącym Koła została Katarzyna Szkudlarska. Koło założyło bardzo ambitny Plan Działania, między innymi nawiązanie bliskiej współpracy z pobliskim Kołem Wolsztyn. Dzisiaj już wiemy, że Koło funkcjonuje, rozpoczęło już realizację pierwszych planów. Zapraszam do oglądania zdjęć.

Projekt Duże Rodziny Razem jest współfinansowany ze środków FIO.

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter