Podsumowanie i GALERIA ZDJĘĆ (2022)


W ubiegłą niedzielę (19.06.2022) w Poznańskim Parku Cytadela odbyła się gra miejska pod hasłem "Przygoda z Tatą".

Wydarzenie zainicjowane i sfinansowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w tym roku zagościło w stolicach polskich województw.

 

Gra przygotowana w Poznaniu przez Związek Dużych Rodzin Trzy Plus Oddział Wielkopolski cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i mimo upalnej pogody, wiele dzielnych drużyn ojców z dziećmi podjęło wyzwanie i wyruszyło na "Przygodę z Tatą".  W grze wzięło udział ponad 250 osób zrzeszonych w 66 drużynach.

Po rejestracji i odebraniu pakietów startowych (w tym koszulek i prowiantu na drogę) uczestnicy uzbrojeni jedynie w papierową mapę rozeszli się po Cytadeli w poszukiwaniu punktów kontrolnych i przygotowanych tam dla nich zadań. Różnorodne konkurencje - od strzelania do celu, przez odczytywanie szyfru, po obieranie ziemniaków - były przestrzenią do współpracy i zabawy z nutką rywalizacji. A było o co walczyć: na zdobywców pierwszego miejsca (w dwóch kategoriach wiekowych) czekała nagroda ufundowana przez Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego - garnitur szyty na miarę, natomiast drugie i trzecie miejsce zdecydował się szczególnie nagrodzić Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który obdarował zwycięzców m. in. tabletami, głośnikami i książkami. Ponadto uczestnicy mieli szansę zdobyć wiele innych nagród np. gry planszowe, klocki Lego, bony do restauracji i wejściówki dla rodzin.

Grze towarzyszył piknik rodzinny, na którym znalazło się stanowisko tworzenia laurek dla taty, malowanie twarzy, warkoczyki, tor przeszkód dla ojców - "Super Tata", wata cukrowa, popcorn i konkurs rodzinnego składania szafek.

Zwieńczeniem imprezy był koncert zespołu Arete, który odbył się w Szkole Muzycznej przy ul. Solnej połączony z galą rozdania nagród z gry miejskiej. Rodzinna atmosfera i wyjątkowe wykonania autorskich piosenek przypadły do gustu małym i dużym.

Bardzo dziękujemy uczestnikom - było nam niezmiernie miło spędzić z Wami ten dzień. Dziękujemy też wszystkim, którzy pracowali nad przygotowaniem i przebiegiem gry oraz sponsorom za hojność i otwartość.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter