Gra miejska „Przygoda z Tatą” 2023


W niedzielę 18 czerwca 2023 w poznańskim Parku Cytadela odbędzie się rodzinna gra miejska pod hasłem „Przygoda z Tatą”. Wydarzenie to zostało zainicjowane i sfinansowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Ojcostwo – przygoda życia”. Gra odbędzie się w tym dniu w 16 miastach Polski. W Poznaniu organizacją gry zajmuje się Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, a realizacją projektu - Związek Dużych Rodzin 3 Plus.

„Przygoda z Tatą” to propozycja aktywnego świętowania Dnia Ojca, okazja do wspólnego spędzenia czasu i wzmocnienia relacji w rodzinie. Do zabawy zaproszone są drużyny składające się z ojca (kapitana) z dzieckiem/dziećmi w każdym wieku i całe rodziny. Obowiązują wcześniejsze zapisy, ilość miejsc ograniczona (zapisz się).
Uczestnicy będą wykonywać zadania w punktach kontrolnych rozmieszczonych na terenie Parku Cytadela, w których sprawdzą się we współdziałaniu podczas dobrej zabawy.

Tegoroczna edycja gry przeniesie uczestników w świat superbohaterów, gdzie mierzyć się będą z wyzwaniami godnymi Superojców i ich niezastąpionych drużyn. Zróżnicowane zadania pozwolą wykazać się każdemu członkowi zespołu, a gra w duchu pozytywnego współzawodnictwa z pewnością przyniesie wszystkim dużo radości.

Dla graczy przygotowywane są wyjątkowe zestawy startowe – w tym pamiątkowa koszulka i upominki dla ojców, a na zwycięzców czekają ciekawe i cenne nagrody (m.in. książki, vouchery, gry planszowe, wejściówki na rodzinne wydarzenia). Grze będzie towarzyszył piknik z licznymi atrakcjami dla całych rodzin w godzinach 11.00-14.00 .
Obok restauracji Umberto na chętnych czekać będą stoiska z malowaniem twarzy, warsztatem stolarskim, grami rodzinnymi, konkursami oraz niespodziankami i konkursami dla ojców.

Zwieńczeniem wspólnego świętowania Dnia Ojca będzie plenerowy koncert rodzinny w wykonaniu Agaty Szpalik (wokal) i Marcina Wojciechowskiego (wokal) w akompaniamencie Krzysztofa Raduły (piano) o godz. 14.00 na łączce koło restauracji Umberto na Cytadeli. Podczas koncertu usłyszymy lubiane przez młodszych i starszych piosenki z bajek.

Podczas koncertu będzie miało miejsce ogłoszenie wyników gry oraz wręczenie nagród dla zwycięzców. 

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter